BilgiHaber

SGK Borcu Yoktur Belgesi Yazısı Nereden ve Nasıl Alınır? 

Sgk borcu yoktur yazısı bazen işverenler,  kredi talebi bulunduğunuz bankalar, teşvikler, ihale belgeleri vs. için temine dilebilir. 

Sgk borcu yoktur belgesi bazı kurumlar tarafından istenebilmektedir. Bu belgeyi almak, kolay şekilde yapılan bir hal almıştır.

Neden Sgk Borcu Yoktur Yazısı Alınır?

Sgk borcu yoktur yazısı bazen işverenler,  kredi talebi bulunduğunuz bankalar, teşvikler, ihale belgeleri vs. için temine dilebilir.  İşletmelerin sigorta ödemelerinin yapıldığının takibi için bu tür evrakları istemesi muhtemeldir. İnternetten alınabilen bu belge işlevsel açıdan önemli faydalar sunabilmektedir.

Nereden Alınır?

Sosyal Sigortalar Kurumu’na doğrudan giderek ya da internetten e devlet sitesi üzerinden bu belgeyi alabilirsiniz. İl veya ilçe müdürlüklerine giderek evrak talebinde bulunabilirsiniz. Kendi e devlet şifreniz üzerinden de sisteme giriş yaparak hızlı şekilde evraktan temin edebilirsiniz. Bazı koşulların yerine gelmesi için alınan sigorta borcu yoktur yazısıyla alakalı olarak bu alandan işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Yani eskiden olduğu gibi kuruma doğrudan gitmeden de işlem yapabiliyorsunuz.

İnternetten Başvuru İçin Haber Bildirimi

İnternet ortamında almak istediğiniz sgk borcu yoktur yazısı için SGK ilgili birimine başvuru yapılması, telefondan vs. bu evrakı alacağınızın bildirimi gerekiyor. Ardından da

  • Gerçek Kişi İşverenler
  • Adi Ortaklıklar
  • Tüzel Kişi İşverenler olarak başvuru gerekmektedir.

Form doldurarak yapılan işlemlerde iş yerinin kullanıcı tanımlanması adına form detaylarını tam olarak doldurmuş olması gerekiyor. Yani e- borcu olmadığına dair de formların dolmuş olması önem taşıyor. İşverenlerin bu ayrıntıyı kaçırmaması ayrıca önem taşıyor.

E-Borcu Yoktur Başvuru Formunda Bilgiler

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK) internet sitesinde işveren açısından yapılacak olan işlemlerde butonları takip etmelisiniz.  E borcu yoktur uygulaması butonuna basmadan önce form bilgilerini de çıktı halinde alarak kuruma doğrudan başvuru yapabilirsiniz. E borcu olmadığına dair bilgilerde bütün işletmenizle alakalı detaylı sicil numarası vs. hepsi yer almaktadır.

E-borcu yoktur uygulaması (4a) butonu için sayfadaki sağ bölümde uygulamaya giriş kısmından devam edebilirsiniz.

Bir iş verenin birden fazla işletmesi varsa, bu listeler halinde belirtilerek sigorta borcu yoktur yazısına dönecektir. Sizden istenen bilgiler doğrultusunda kullanıcı adı, sistem şifresi ve iş yeri şifresi gibi ayrıntıları da belirterek hem form hem de sistem üzerinden işlemler yapabilir, doğrulama alanlarını da takip ederek kolayca belge alabilirsiniz.

Gelen Aramalar

sgk borcu yoktur word sgk borcu yoktur taahhütname word sgk borcu yoktur dilekçesi word sgk borcu yoktur başvuru taahhütname word www.sgk borcu yoktur sgk borcu yoktur e devlet sgk borcu yoktur evrak doğrulama sgk borcu yoktur evrakları sgk borcu yoktur ekranı sgk borcu yoktur ek 6 sgk borcu yoktur elden sgk borcu yoktur aktivasyon evrakları sgk borcu yoktur sorgulama ekranı sgk borcu yoktur yazısı e devletten nasıl alınır sgk borcu yoktur gerekli evraklar sgk borcu yoktur taahhütname sgk borcu yoktur taahhütname word sgk borcu yoktur talep dilekçesi sgk borcu yoktur talebi sgk borcu yoktur teyit sgk borcu yoktur taahhütname örneği sgk borcu yoktur tüzel kişi sgk borcu yoktur yazısı sgk borcu yoktur yazısı dilekçe sgk borcu yoktur yazısı doğrulama sgk borcu yoktur yazısı geçerlilik süresi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu