İş DünyasıHaber
Trend

Milyarderlerin En Çok Tercih Ettiği Şehirler

Amerika Birleşik Devletleri uzun yıllardır elinde bulundurduğu unvanı bu yıl Çin kentlerine kaptırdı. Dünyada ilk 10’a giren milyarderlerin 5’i Çin’in başkenti Pekin’de yaşıyor. Bu da demek oluyor ki, dünyada ilk 10’a giren her iki milyarderden biri Çin’de yaşıyor. Ayrıca ilk 10’a giren kentler arasında Şangay, Şenzen, Hangzhou Çin şehirleri yer alıyor. Hong Kong’da ilk 10’a giren ülkelerden birisi. Hurun araştırma şirketi tarafından yayınlanan Zenginler Listesi 2021 raporunda geçen yıla nazaran Çinli 259 yeni milyarder listeye eklendi. 2021 yılı itibariyle Çin’de 1058 milyarderin yaşadığı biliniyor. Böylelikle 2021 yılı itibariyle Çin en çok milyardere ev sahipliği yapan ülke unvanını koruyor.

Çin’in arkasından Amerika Birleşik Devletleri 696 milyarder bulundurarak 2 sırada, onun ardından 177 milyardere ev sahipliği yapan Hindistan ise 3. Sırada yer alıyor.

Listenin devamında ise;

  • Sırada 141 milyarder ile Almanya
  • Sırada 134 milyarder ile İngiltere
  • Sırada 100 milyarder ile İsviçre
  • Sırada 85 milyarder ile Rusya

Yer aldı.

Pandemi süreci tüm Dünya için zorlu bir süreç olarak lanse edildi. Fakat buna rağmen pandemi sürecinde milyarder sayısında ki artışlar hatırı sayılır seviyede fırladı.

2020 yılında 610 yeni milyarder keşfedildi. Ve 2020 yılından bu yana 2 bin 132 milyarder servetine servet ekledi. Buna ek olarak geçen yıl içerisinde 32 milyarderin hayata gözlerini yumduğu ve 282 milyarderin ise stabil durumda devam ettiği belirtildi.

Çin kentlerinde geçtiğimiz yıl içerisinde her hafta 8 yeni milyarder eklenmiş. Bu gelişmeler ışığında yapılan açıklamalarda, dünyanın tek bir yıl içerisinde bu kadar fazla milyarder çıkardığı henüz duyulmadı ve görülmedi, denildi.

New York Özelliğini Kaybetti

New York, Amerika Birleşik Devletlerinde en çok milyardere ev sahipliği yapma unvanını elinde bulunduruyordu. Özellikle ultra lüks milyon dolarlık binaları ve limuzinleriyle ünlü olan New York en çok milyardere sahip olma özelliğini kaybetti. Artık listenin zirvesinde bir Çin kenti ve devamında da Çin şehirleri yer almaya başladı.

Yeni Gözde Çin Kenti Şangay

 

Ülkenin doğusunda bulunan limanlarıyla ünlü bir kent Şangay, ülkede ticaretin merkezi konumundadır. Ayrıca Çin’in en fazla nüfusa sahip şehridir. Ekonomi, finans ve limanlarıyla nakliye işlerinin kalbi konumundadır. Şangay artık ABD şehirlerini geride bırakarak en çok milyardere ev sahipliği yapan şehir konumundadır. 24 milyon 200 bin kişilik bir nüfusa sahiptir.

Milyarderlerin Tercihi Hangzhou Şehri

 

Çin’in Hangzhou kenti de milyarderlerin revaçta olduğu bir şehir konumunda. Şangay’ın güneybatısında yer alan Hangzhou Çin’in önemli sanayi ve ticaret şehirlerinden biri olma özelliğini taşımaktadır. Modern Çin şehirlerinden biri olan Hangzhou’da 2014 yılında tespit edilen 8 milyon 844 bin kişinin yaşadığı bilinmektedir.

Bilişim Devi San Francisco

Kuzey Amerika’nın en şatafatlı şehirlerinden biri olan San Francisco dünyanın en önemli teknoloji şirketlerine ev sahipliği yapmaktadır. Teknoloji dünyasının kalbinin atmakta olduğu San Francisco 48 dolar milyarderine ev sahipliği yapıyor. Gelişen teknoloji ve fiyatlarda ki artışlar San Francisco eyaletinde ki insanlara refah bir yaşam tarzı sunuyor.

Dünyanın En Kalabalık Şehirlerinden Biri Mumbai

 

Nüfus bakımından en kalabalık ikinci ülke konumunda ki Hindistan’ın ticaret, finans ve ticaret üssü olan Mumbai ülkenin en önemli teknoloji, film ve bilişim şirketlerine ev sahipliği yapıyor. 12 milyon insanın bulunduğu Mumbai gecekondular ve gökdelenlerin bir arada bulunduğu nadir şehirlerden biri durumunda. Mumbai 49 milyardere ev sahipliği yapmaktadır. Aynı zamanda Bollywood’a ev sahipliği yapmaktadır.

Gelen Aramalar

milyarderler milyarderler listesi 2021 milyarderler listesi milyarderlerin burçları milyarderlerin yatları milyarderlerin sözleri milyarderlerin sabah rutini milyarderler listesi 2021 türkiye milyarderlerin günlük rutini milyarderlerin evleri milyarderler wiki milyarder vikipedi arap milyarderler wikipedia milyarderler endeksi milyarderler ekşi milyarderlerin evleri explained milyarderler explained milyarderler izle milyarderlerin eşleri milyarder erkekler kulübü izle milyarder erkekler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu