SağlıkBilgi

Günlük Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır ?

Makyaj, mevsimler, dış etkenlere maruz kalan cildimizi korumak için bazı basit öneriler.

Bayanlarda  makyaj, yüze sürülen parlatıcılar, kremler vb gibi doğal olmayan tüm gereçler gün boyu cildinizdeki  gözeneklerin  kapanmasına neden olur  ve  cildinizin  kendini  yenileyip  döngüsünü devam ettirmesine engel  rol  oynayacaktır. Bu yüzden günlük  basit  yöntemlerle  cilt bakımı  yapmamız gerekmektedir.

Kadınlarda ve ya erkeklerde aslında  bunu bir alışkanlık haline  getirip  hem kişisel  temizliğimizin bir parçası hem de cildimizi korumak için basit yöntemler  haline  getirebiliriz.

GÜNLÜK CİLT BAKIMI NASIL OLMALI?

Bol su tüketimi

Su vücudumuz için oldukça önemlidir ve sağlıklı bir cildin temel kaynağıdır. Su cildi nemlendirmekle birlikte diri tutmayı sağlar. Bu yüzden günde 2 litre su tüketmenin oldukça önemli olduğunu unutmamanız gerekir.

Ilık su ile duş al

Duş alırken sıcak su değil ılık su kullanmanız oldukça önemli bir faktördür. Çünkü sıcak su üst deride bulunan yağ tabakasını yok ederek cilt kuruluğuna sebep olmaktadır. Özellikle de cildi yeterince nemlendirmediğiniz takdirde bu kuruluk çatlaklara dönüşecektir.

Güzel bir şekilde uyumak

Kaliteli bir uyku için sadece saat önemli değildir. Uyku pozisyonları da oldukça önemlidir. Sırt üstü uyumak yüzün ezilmesini engeller ve böyle kırışıklık oluşumunu da önlemiş olur. Aynı zamanda yüksek yastık kullanmak yüzdeki kan dolaşımını arttırdığı için göz altı torba oluşumunun önüne geçer.

Yüz yıkama

Yüzü sabah ve gece olmak üzere günde iki defa yıkamak gerekir. Özellikle de gece uyumadan önce yüzü temizlemek oldukça önemlidir. Makyaj varsa mutlaka temizlenmesi gerekir.

Tonik kullanmak

  • Mutlaka cilt tipinize uygun bir tonik seçmelisiniz.
  • Cildiniz yağlıysa, salisilik içeren jel temizleyicileri tercih etmeniz gerekir.
  • Cildiniz kuruysa, nemlendirici etkili temizleme sütlerini tercih etmeniz gerekir.
  • Cildiniz lekeliyse, meyve asitleri içeren aydınlatma etkili temizleyicileri tercih etmeniz

gerekir.

Nemlendirici

Yüzü mutlaka nemlendirmek gerekir. Nemlendiriciyi doğru bir şekilde uygulamak için direkt kuru cilde değil, nemli bir cilde uygulamanız gerekir.

Güneş kremi

Güneşin zararlı ışınlarından cildinizi korumanız gerekir. Bu yüzden güneş kremini sadece tatilde değil günlük yaşamda da kullanmanız gerekir. Böylece lekesiz ve daha sağlıklı bir cilde sahip olmanız mümkündür. Aynı zamanda kullanmış olduğunuz güneş kreminin en az 30 faktör olması gerekir. Ayrıca güneşe çıkmadan yarım saat önce uygulamanız daha doğru olacaktır.

Peeling

Güzel bir cilde sahip olmanın en önemli hususlarından birisi de peeling uygulaması yapmaktadır. Hafta en az bir defa mutlaka peeling uygulaması yapın. Böylece cilt ölü derilerden arınarak daha canlı bir hal alacaktır.

Makyaj fırçalarını temiz tut

Yaptığınız makyajın daha iyi bir sonuç vermesi için fırçanın temiz olması oldukça önemlidir. Aynı zamanda temiz olmayan fırçaları uzun süre kullanmak ciltte sivilce ve siyah nokta olmasına sebep olur.

 

Gelen Aramalar

günlük cilt bakımı günlük cilt bakımı nasıl yapılır günlük cilt bakımı nasıl olmalı günlük cilt bakımı siralamasi günlük cilt bakımı rutini günlük cilt bakımı ürünleri günlük cilt bakımı rutini nasıl olmalı günlük cilt bakımı nasıl yapılmalı günlük cilt bakımı sırası gunluk cilt bakim onerileri günlük cilt bakımı nasıl olmalı gunluk cilt temizliği nasıl olmalı günlük cilt bakımı rutini nasıl olmalı erkeklerin günlük cilt bakımı nasıl olmalı günlük cilt bakımı evde nasıl yapılır günlük cilt bakım rutini evde erkek günlük cilt bakımı günlük cilt bakımı için neler yapılmalı günlük cilt temizliği için sabun erkekler için günlük cilt bakımı en iyi günlük cilt bakımı kuru ciltler için günlük cilt bakımı karma ciltler için günlük cilt bakımı yağlı ciltler için günlük cilt bakımı günlük cilt bakımı kadınlar kulübü günlük cilt bakımı evde nasıl yapılır günlük cilt bakım rutini evde erkek günlük cilt bakımı günlük cilt bakımı doğal günlük cilt temizliği doğal günlük cilt bakım rutini doğal günlük cilt bakımı nasıl yapılır günlük cilt bakımı nasıl olmalı günlük cilt bakımı nasıl yapılmalı gunluk cilt temizliği nasıl olmalı günlük cilt temizliği nasıl yapılır günlük cilt bakımı rutini nasıl olmalı günlük yağlı cilt bakımı nasıl yapılır günlük cilt bakımı için neler yapılmalı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu