Gezi Rehberi

Estonya’ da Gezilecek Yer Önerileri

ESTONYADA GEZİLECEK YERLER

Old City

Old City Estonya’nınen popüler tarihi yapılarını içerisinde barındırır. Aynı zamanda UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer almaktadır, özellikle de başkent Tallinn‘e yolu düşen turistlerin mutlaka uğradıkları adreslerden birisidir. Old City orta Çağ’dan kalma tarihi bir atmosfere sahiptir. Ayrıca kültürel dokusu sayesinde insanları kendine çeken bu bölge, Estonya’da yapılan kültürel gezilerin en gözde adreslerinden birisi olmaktadır.

 

Oleviste Kilisesi

Oleviste Kilisesi, Tallinn’in en popüler tarihi yapılarından birisi olmaktadır. Bu kilise 12. yüzyılda inşa edilmiştir. 124 metre uzunluğuna sahip olan Oleviste kilisesi, 1500’lü yıllarda dünyanın en büyük binası unvanını almaya hak kazanmıştır. Tarihi dokusu ve mimari güzelliği ile birlikte mükemmel şehir manzarasıyla da ünlenmiş bir haldedir. Oleviste Kilisesi haftanın her günü 10.00 – 18.00 saatleri arasında ziyaret edenleri ağırlamaktadır.

 

Alexander Nevsky Katedrali

Alexander Nevsky Katedrali,Mimar Mikhail Preobrazhensky tarafındantasarlanmış bir yapıdır. Rus tarzı ve etkileyici birmimariye sahiptir. Ayrıca şehrin en popüler turistik yerlerinden birisi olmuştur. Bu katedral 1894-1900 yılları arasında inşa edilmiştir. Aynı zamanda bir şatoyu andıran mimarisi sayesinde Tallinn sokaklarına hoş bir görüntü katmış durumdadır.

 

Haanja Doğa Parkı

Haanja Doğa Parkı (Haanja Nature Park),Estonya’da nefes alabileceğiniz harika bir doğa alanıdır. Parkın çevresinde insanları etkileyen göller, güzelliği ile büyüleyici nehirler ve yeşilin en güzel tonlarına sahip olan ormanları bulunmaktadır. Hafta sonları ailenizle birlikte gezip kafa dinlemek için oldukça uygun olan bir parktır. Haanja Doğa Parkı yaklaşık olarak 17 bin hektarlık bir alana sahiptir.

 

Otepaa

Otepaa, bisiklet yollarına, yaklaşık 12 kilometre olan doğa parkuruna ve ormanlık alanlara sahiptir. Doğa aşığı gezginler için mükemmel bir yerdir. Birbirinden harika manzaralarıyla da insanların dikkatini oldukça çok çekmeyi başarmıştır. Doğa ile iç içe yaşamak isteyenler için oldukça güzel bir yerleşim yeri olan bu kasabanın konumu ülkenin güney bölümündedir.

Estonya, ülkeyi ziyaret etmek isteyen Türk vatandaşlarından Schengen vizesi talep etmektedir. Estonya’ya Türkiye’den direkt uçuş yapılmaktadır. Haftanın beş günü İstanbul Tallin uçuşları gerçekleşir. Yaklaşık olarak 3 saat 25 dakikada yolculuğu tamamlayabilirsiniz.

Gelen Aramalar

estonya gezilecek yerler estonya gezi rehberi estonya gezilecek şehirler estonya gezi yorumları estonya gezileri estonya tallinn gezilecek yerler estonya tallin gezilecek yerler estonya’da gezilecek görülecek yerler ispanya’da gezilecek dünyayı geziyorum estonya estonya gezi rehberi estonya gezi yorumları estonya gezi notları estonya gezi yorumları estonya gezi rehberi estonya gezi notları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu