Bilgi

En Başarılı Saç Ekimi Tekniği Hangisidir?

Erkeklerde ve kadınlarda oldukça sık rastlanılan ve günlük hayatı etkileyen etkenlerden bir tanesi de saç dökülmesi problemidir. Özellikle kırk yaşını geçmiş olan erkeklerde kellik problemine çok fazla rastlanılmaktadır. Dış görünüş konusunda kişileri oldukça memnun kalmalarını sağlayan operasyonlardan bir tanesi ‘’saç ekimi’’ dir. Eski doğal ve gür görünümlü saçlarına kişinin kavuşması için tercih etmesi gereken yöntemdir.

Saç Dökülmesinin Sebepleri Nelerdir?

Her insanın vücut tipi, gözü, kaşı, burnu, kulakları birbirinden farklıdır. Bundan kaynaklı olarak saç tipleri ve saç derileri de farklılık göstermektedir. Sağlıklı olan bir bireyin saç derisinde bin adet saç bulunmaktadır. Yetişkin bireylerde günlük dökülen saç sayısı yüz civarlarında ise bu normal olarak kabul görmektedir. Fakat bu orandan fazla olan saç dökülmesinde uzman doktora başvurulması gerekmektedir. Dökülmeye sebep olan şeyler şunlardır;

 • Besin kaynaklı
 • Hormon değişiklikleri ve bozuklukları
 • Kimyasal maddeye maruz kalma
 • Kılın gelişiminde problem olması
 • Kullanılan ilaçlar
 • Psikolojik problemlerden
 • Mineral eksikliklerinden
 • Gebelik dönemi
 • Doğum sonrası
 • Kemoterapi tedavisi sonrası
 • Diş çürüğü kaynaklı
 • Saç derisinde oluşan hastalıklar
 • Genetik hastalıklardan

Sağlıklı olan bir bireyde saç dökülmeleri iki ay kadar devam edebilir. Bu dökülmelerin yıl içerisinde üç kez tekrarlanması durumu, vücutta meydana gelen hastalıkların ön izlemesi olarak görülmektedir. Bu tür durumun yaşanması durumunda uzman bir doktordan yardım alınması gerekir. Tedavi sürecinin ardından altı ay veya bir sene sonra normale dönüş gözlemlenmektedir.

En İyi Teknik Hangisidir?

Kellik veya seyreklik problemi yaşayan kişiler uzman doktorların tavsiyesi ile saç ekimi tercih edebilmektedir. Birden fazla saç ekim tekniği bulunmaktadır. Bunlar; DHI, FUE, Robotik FUE, Safir FUE ve Perkütan saç ekim yöntemidir. En iyi olarak belirlenen saç ekim tekniği, en hızlı ve ağrısız en kolay sonuç alınan tekniktir. Kolay olan yöntemler saçın doğal bir şekilde görünmesini sağlamaktadır. Saç ekiminde uzman cerrahların kullandığı en etkili yöntem ‘’Choi Kalemi’’ kullanılarak yapılan saç ekimi yöntemidir.

Kore’de bulunan Kyungpook Ulusal Üniversitesinde ‘’Choi Kalem’’ icat edilmiştir. Saç foliküllerinin seçilen donör bölgeden alınıp ekimi yapılacak bölgeye eklenmesini sağlayan bir tekniktir. Saç ekiminin sonucu olarak doğal bir görünüm sağlamak, ekilen bölgede belirgin bir izin kalmaması ve alın bölgesinden başlayarak kafanın tepe bölgesine doğru doğal bir şekilde kalınlaşmasını sağlayarak yapılmaktadır. Eşit bir şekilde dağılım sağlar ve saç ekimi yapıldığı belli olmamaktadır.

Bunun gibi bir işlem gerçekleştirilmesini isteyen bireyin dikkat etmesi gereken bazı özellikler bulunmaktadır. Öncelik olarak işlemi yaptıracak olan bireyin kliniği iyi bir şekilde araştırması gerekmektedir. Gerekli hijyen şartlarını karşılayıp karşılamadığını, kliniğin sertifikalı olup olmadığı iyi bir şekilde araştırılmalıdır. Ayrıca saç ekimini gerçekleştirecek olan uzman cerrahın tecrübeli olması da büyük önem taşımaktadır. Bunun nedeni ise, alanında tecrübe edinmiş olan kişilerin hata payının en aza indirgenmiş olmasıdır.

Gelen Aramalar

saç ekimi saç ekimi fiyatları saç ekimi sonrası saç ekimi fiyatları 2021 saç ekimi iş ilanları saç ekimi nasıl yapılır saç ekimi istanbul saç ekimi ekşi saç ekimi öncesi sonrası saç ekiminden sonra

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu