BilgiSağlık

Bariatrik Cerrahi Nedir ? Zayıflamada Bariatrik Cerrahi Yöntemi

Zayıflamak için Bariatrik Cerrahi

Çağımızın en büyük problemi olan şişmanlık yani obezliktir. İnsanlar kilo aldıkça çözümler aranmaktadır. Günümüzün en büyük çözümlerinden biri olan şey mise mide küçültme ameliyatlarıdır. Biz bu mide küçültme ameliyatına bariatrik cerrahi olarak adlandırmaktayız. Bu ameliyat sonrasın da kişi 40 ila 100 arasında kalıcı bir şekilde kilo verebilmektedir. Genel de şeker hastalığın da ve kronik rahatsızlığı olup kilo veremeyen aşırı kilolu hastalara uygulanmaktadır.

Gastrik Bypass – Tüp Mide (mide küçültme ameliyatı)

Genel de diyet ve gerekli ilaçlara zayıflatılmaya çalışılıp hastaların sonuç alamamasıyla birlikte başvurduğu bir yöntemdir. Midenin %80 lik bir oranı alınır. Bu sayede insan kolaylıkla kilo vermeye baslar. Vücuda yabancı bir cisim kesinlikle girmez ve orda da bırakılması söz konusu değildir. Birey gene ağızından yemek yemeye devam eder yiyeceklerin de geçişin de bir sıkıntı yaşanmamaktadır. Hastane de kalış süresi diğer ameliyatlara kıyasla daha azdır. Ameliyat sonrasın da metabolizma da sorunlar meydana gelebilir. Fakat bu bozulmalar kısa süre de düzelmektedir. Bu ameliyat kişi diğer yöntemlerden sonuç alamadığın da yapılmaktadır.

Gastrik Bypass Kimler İçin Uygundur ?

Genel de diyet ve gerekli ilaçlara zayıflatılmaya çalışılıp hastaların sonuç alamamasıyla birlikte başvurduğu bir yöntemdir. Vücut kitle indeksi 40 üzeri beden kitle indeksi ise 35 üzeri olan hastaların artık şişmanlıktan kaynaklı olarak sağlıkları tehlikeye girdiğinde ve diyet yapıp ilaç kullanıp zayıflayamayan hastalar da bir tedavi olarak görülüp kullanılmaktadır. Herhangi bir ölüm riski  görülmemektedir. Sadece kalın bağırsağın karın boşluğuna sızma riski vardır. Sıklıkla doktorunuza kontrole gitmekte fayda vardır. Kişinin hayatı düzene girsin ve sağlıklı olsun diye bu yönteme genellikle başvurulur.

Gelen Aramalar

bariatrik cerrahi bariatrik cerrahi nedir bariatrik cerrahi sonrası beslenme bariatrik cerrahi ne demek bariatrik cerrahi diyetisyenliği kursu 2021 bariatrik cerrahi diyetisyeni bariatrik cerrahi komplikasyonları bariatrik cerrahi diyetisyenliği bariatrik cerrahi sonrası beslenme pdf bariatrik cerrahi kontrendikasyonları bariatrik cerrahi wikipedia bariatrik cerrahi eğitimi bariatrik cerrahi ekşi bariatrik cerrahi sonrası egzersiz bariatrik cerrahi diyetisyenliği eğitimi bariatrik cerrahi taburculuk eğitimi bariatrik cerrahi sonrası estetik bariatrik cerrahi türleri bariatrik cerrahi tez bariatrik cerrahi taburculuk eğitimi bariatrik cerrahi tarihçesi bariatrik cerrahi tus bariatrik cerrahi tedavisi bariatrik cerrahi turkiye bariatrik cerrahi tarihi bariatrik cerrahi türkçe bariatrik cerrahi tavsiye bariatrik cerrahi yöntemleri bariatrik cerrahi yöntemleri pdf bariatrik cerrahi yorumları bariatrik cerrahi yüksek bariatrik cerrahi yurtdışı bariatrik cerrahi kimlere yapılır bariatrik cerrahi sonrası yemek tarifleri bariatrik cerrahi kim yapar bariatrik cerrahi diyetisyeni ne yapar bariatrik cerrahi sonrası beslenme yetersizlikleri ve diyet tedavileri bariatrik cerrahi uygulamaları bariatrik cerrahi uygulamaları ve hemşirelik yaklaşımları bariatrik cerrahi rehberi bariatrik cerrahi riskleri revizyonel bariatrik cerrahi bariatrik cerrahi olgu sunumu bariatrik cerrahi operasyonu nedir bariatrik cerrahi obezite tedavisi bariatrik cerrahi olanlar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu