Oyun

2020 ve 2021 Yılı En Çok Oynanan Oyunlar

Mobil ve PC oyunları 2020 yılı itibariyle büyük bir patlama yaşadı. Pandemi gibi önemli bir hastalığın sosyal hayatı etkilemesi ile birlikte oyunlar hayatımızın büyük bir bölümünü etkisi altına almayı başardı. Daha fazla ilgiyi üzerine toplamayı başaran online oyunlar büyük bir kitleyi peşinden süreklemeye devam ediyor. E-spor oyunları ise sektörün zirvesinde yer alıyor. Durum böyle olunca oyun sektörü artan rekabet ortamı ile birlikte verimli bir çağın içerisinde. 2020 ve 2021 yılları içerisinde en çok oyunlar listesine göz atmaya ne dersiniz ?

Bu yazımızın içerisinde 2020 ve 2021 yılları içerisinde en çok oynanan oyunlar içerisinde yer alan oyunların kısa tanıtımlarını yapıyoruz.

PUBG Mobile

Arzu edersiniz ki listemizin en başında en popüler online oyunlardan biri olan PUBG Mobile’ı aldık. PUBG Mobile şu an genç nüfusun en çok tercih ettiği online aksiyon oyunlarının zirvesinde yer almayı başardı. 9 şubat 2018 yılında oyun sektörüne sunulan PUBG mobile, pandemi sürecinden sonra en parlak yıllarını geçiriyor. Yeni güncellemeler, yeni modlar, yeni oyun bölümleri ve özel turnuvalar ile birlikte 2020 ve 2021 yıllarının trend oyunlar kategorisinde yerini almayı başardı. PUBG Mobile, sürekli aldığı güncellemeler ve oyuna yaptığı eklemeler ile zirvede dolaşmaya devam ediyor.

World of Warcraft

World of Warcraft 2004 yılında PC versiyonu ile piyasaya sürüldü. Üzerinden uzun yıllar geçmesine rağmen hala popülaritesini korumaktadır. Oyun içerisindeki karakterler ve sürekli gelen güncellemeler ile World of Warcraft efsanesi hala adından söz ettirmeye devam ediyor. Pandemi süreci ile birlikte oyunu bırakan eski kullanıcılarını tekrardan çeken WOW, tekrardan ilgi odağı olmayı başardı. Oyunun geliştiricisi olan Blizzard Entertainment, 2020 yılı itibariyle eski popülerliğini yakalamayı başaran oyunu sayesinde bu sektördeki iddiasını sürdürmeye devam ediyor.

Valorant

Henüz 2 haziran 2020 yılında piyasaya sürülen online oyun geniş bir kitleye sahip olmayı başardı. Tam olarak pandemi süreci içerisinde kullanıcıya sunulan oyun benzerlerine nazaran bir adım daha ileride yer almış vaziyette. Riot Games piyasaya sürdüğü bu oyunla birlikte farklı kategorilerde şansını deniyor. Battle Royal benzeri bir oyunla piyasada adından söz ettiren oyun geliştirici, kısa bir süre içerisinde önemli bir başarıya imza attı.

League of Legends

Dünya genelinde ilgi görmeye devam eden League of Legends ( lol ), E-spor türünü Türkiye’ye sevdiren oyun diyebiliriz. Sürekli gelen güncellemeler, turnuvalar, ve şampiyonalar sayesinde kullanıcılarının ilgisini canlu tutmayı başarıyor. 2009 yılından bu yana online oyunlar arasında en çok oynanan oyunlar arasında yer almayı başarıyor.

Counter Strike

Counter 2000’li yıllardan beri hayatımızda ki varlığını sürdürüyor. Piyasaya sürdüğü yeni versiyonlarla adından söz ettirmeye devam ediyor. Global Offensive versiyonu ile ağustos 2012 yılında büyük bir atılım yaşadı. Aradan geçen uzun bir zaman dilimine rağmen halen geniş bir kullanıcı kitlesini bünyesinde barındırıyor. Battle Royal ve League of Legends tarzı yeni nesil oyunlara rağmen halen popülaritesini kaybetmeyen CS:GO oyunu oyuncuların favori oyunları arasında yer almaya devam ediyor.

Call Of Duty: Warzone

Call of Duty ilk olarak Pc versiyonu ile kullanıcılarla buluştu. Uzun yıllar boyunca popülaritesini kaybetmedi. Gelişen teknolojiye ayak uydurarak Warzone versiyonu ile mobil kullanıcılarla bir araya gelmeyi başardı. Warzone versiyonunu piyasaya süren Call of Dutty aksiyon oyunlarının tamamına göz dağı vermeyi başardı. PUBG, Battle Royal ve Fortnite gibi online aksiyon rakiplerinin karşısında güçlü bir rakip olmayı sürdürdü.

 

Gelen Aramalar

2021 en cok oynanan oyun 2021 en çok oynanan oyunlar pc 2021 en cok oynanan oyun 2021 en çok oynanan bilgisayar oyunları 2021 en çok oynanan oyunlar mobil en çok oynanan mmorpg oyunlar 2021 2021 en çok oynanan oyunlar sıralaması 2021 steam en çok oynanan oyunlar dünyada en çok oynanan oyun sıralaması 2021 2021’in en çok oynanan oyunu 2021 en çok oynanan online oyunlar 2021’in en çok oynanan oyunu türkiye’de en çok oynanan oyun 2021 2021 en çok oynanan oyunlar listesi 2021’de en çok oynanan oyunlar 2021 dünyanın en çok oynanan oyunu türkiye’de en çok oynanan oyun 2021 2021’de en çok oynanan oyunlar 2021 dünyanın en çok oynanan oyunu türkiye’de en çok oynanan oyun 2021 en çok oyun oynayan ülkeler 2021 2021 yılında en çok oynanan oyunlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu